loading
Sensiball VR Resmi sitesine erişim sağlıyorsunuz
Sensiball VR
HAKKIMIZDA

Sensiball VR

Sensiball VR, Anadolu Üniversitesi ATAP Teknopark yerleşkesi içinde kurulmuş bir yüksek teknoloji şirketidir.

TÜBİTAK 1512, 1507 projeleri kabul edilen, ulusal ve uluslarası Ar-Ge destek teşviklerini almaya hak kazanmış ve İTÜ Çekirdeğin dünyaca ünlü Big Bang yarışmasının 2021 finalistidir.

Uzman kadromuz ile spor alanında benzersiz yüksek teknoloji projeleri geliştirmek üzere Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları yapmaktayız. Çalışmalarımız, VR (Sanal Gerçeklik), AR (Artırılmış Gerçeklik), antrenman simülasyon çalışmaları, giyilebilir teknolojiler, görüntü algılama ve işleme, elektronik tasarım ve yapay zeka ile takım yönetim sistemleri üzerine yoğunlaşmıştır. Çalışmalarımızdan elde edilen deneyim; sağlık, eğitim, tüketici elektroniği, savunma sanayi ve diğer sektörlere de adapte olabilecek türdedir.

2018’ten bu yana futbol, basketbol, basebol, tennis vb. spor dallarında oyuncu davranışları ve topun çarpma hissiyatını mimikleyecek haptik aparatların üretilmesine ve ticarileştirilmesine dayalı tüm uygulamalara teknolojik bariyer oluşturmak için 2021 yılı itibari 3 adet uluslararası, 1 adet ulusal patent başvurusunda bulunmuştur. Bu patentler, sanal dünyada topun değme noktasında meydana gelen çarpma hissiyatını eşzamanlı olarak, insan bedeninde oluşturabilen haptik sistemleri kapsamaktadır.

Geçmiş tecrübeleri ile ondan fazla patent başvurusu ve kabulü olan, bir çok akademik yayın ve makale çalışmaları yapan, uluslararası proje yönetim tecrübesi olan, tasarımları uluslararası ödül alan ürünler geliştiren ekibimiz, toplamda 60 yıllık Ar-Ge ve inovasyon tecrübesine sahiptir.

Hedeflediğimiz teknolojileri oluştururken altyapı ve test yetenekleri için kampüsü içinde yer aldığımız Anadolu Üniversitesi, Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı – Teknopark ve Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesindeki imkanlardan faydalanmaktayız. Bunun yanında profesyonel futbol takımları ve profesyonel sporcular ile test ve bilimsel çalışmaları yürütmekteyiz. Böylece sistemimizin gerçek futbolcular üzerindeki etkilerini ölçerek her geçen gün geliştirmekteyiz.

Vizyonumuz başta futbol olmak üzere, spor teknolojileri alanında söz sahibi uluslararası bir şirket olmak ve Türkiye'nin her alanda yapmayı hedeflediği teknolojik atılımı, dünyada benzeri olmayan SENSIBALL VR ve bize inanan yatırımcılarımızla birlikte gerçekleştirerek yepyeni bir evreni tasarlamaktır.

Bize Ulaşın

Kurucu Ekibimiz

Hülya Koç Cerrah

Hülya Koç Cerrah

Yönetim Kurulu Başkanı

Doç. Dr. Ali Onur Cerrah

Doç. Dr. Ali Onur Cerrah

CEO & Kurucu Ortak | Spor Bilimleri Direktörü

Prof. Dr. A. Ruhi Soylu

Prof. Dr. A. Ruhi Soylu

Kurucu Ortak | Yazılım Geliştirme Direktörü

Umut Şentürk

Umut Şentürk

Kurucu Ortak | İş Geliştirme Direktörü

Uğur Kafadar

Uğur Kafadar

Kurucu Ortak